Skip to content

See the wind

  Sympozium Artcolony Cered, 2021 – Projekt vizualizace větru

  Použité materiály/programy: programování p5.js, openweathermap.org – pro předpověď počasí, zvukové záznamy větru z mého telefonu.

  Už jste někdy viděli vítr? Jeho hlas slyšíme ve stromech, v trávě a nad poli. Cítíme jeho dotek na naší kůži. Ale co kdybychom skutečně viděli jeho barvy vířit kolem nás?

  Když jsem dorazila do Ceredu, první, čeho jsem si všimla, byl silný hlasitý vítr, který rozechvíval stromy kolem domů. Zdálo se, že s námi mluví… Chtěla jsem využít jeho sílu ve svém projektu a podívat se na vítr způsobem, který jsem ještě nezkoušela.

  Vytvořila jsem program, který využívá údaje o větru z blízké meteorologické stanice (musela jsem provést registraci na jejích webových stránkách, abych tyto informace získala) a mění číselná data v živé pohyblivé vizualizace. Připravila jsem tři různé záznamy větrných pohybů, které jsem během svého pobytu v Ceredu zachytila. První je z nočního Ceredu, s cvrčky a slabým deštěm. Druhý, když byla obloha zatažená a v dáli zněla bouřka. Poslední je z chladného slunečného rána.

  Vítr ovlivňuje také barvy, nejsilnější poryvy zbělají.

  Projekt byl vytvořen během sympozia ArtColony Cred, 2021.

  Odkaz: artcolony-cered.com